TOP liga Poznáme majstra TOP ligy Junior v Trnave!!!
A225B14D-9620-404F-A876-483DA4B0DC65

Poznáme majstra TOP ligy Junior v Trnave!!!

11.6.2018

Krásne počasie, veľa pekných futbalových momentov ako aj radosť a sklamanie. Toto všetko nám priniesol finálový deň v Trnave.

Report z finálového dňa 8.6.2018 na ZŠ Kornela Mahra:

Otvárací zápas tohto finálového dňa a boj o postup do semifinále nám priniesol súboj medzi ZŠ Atómová a ZŠ Jána Bottu. Všetky zápasy sa hrali na 2 x 10min a tak museli hráči vydať zo seba maximum, aby dokázali rozhodnúť ešte v riadnom hracom čase a nedostali sa tak do lotérie s pokutovými kopmi. Počasie prialo aj keď slniečko pálilo niekedy až príliš. Ale teraz už k s samotnému zápasu. Výkop bol o 9:00 a do vedenia so dostali Atómovci zásluhou Tomáša Pastvu a to už v 3. minúte. O minútu neskôr sa k nemu pridal aj Matej Gažo a bolo 2:0. Lenže Bottovci neskladali zbrane a v 5.minúte znižoval na 2:1 Natan Fraňo. Dráma sa nakoniec nekonala, lebo Atómovci zapli naplno a dokázali do polčasu streliť ďalšie štyri góly a tak vyhrali prvý polčas 6:1. V druhom polčase si už Atómovci nenechali utiecť náskok, naopak pridali ešte dva góly a keď Bottovci dokázali odpovedať len jedným gólom, konečný stav 8:2 posunul do semifinále Atómovcov.

V druhom zápase o postup do semifinále si to na ihrisku rozdali hráči zo ZŠ Andreja Kubinu a ZŠ Vančurova. Vančurovci začali lepšie, keď skóre otváral Filip Ondrejaka. Kubinovcom sa podarilo ešte do polčasu vyrovnať a tak v druhom polčase sa začínalo odznova. Chvíľkovú stratu koncentrácie Vančurovcov v úvode druhého polčasu, naplno využili Kubinovci, keď v priebehu troch minút dokázali skórovať trikrát. V závere druhého polčasu skórovali ešte raz a tak ukončili toto stretnutie v pomere 5:1 a tešili sa z postupu do semifinále.

Na zápas o konečné 5. a 6. miesto nastúpili Bottovci vs. Vančurovci. Od začiatku bolo vidno, že nastúpili proti sebe dve vyrovnané mužstvá. Do vedenia sa dostali Bottovci v 5. minúte zásluhou Andreja Petza. Šance boli na oboch stranách, ale zakončenie škrípalo a tak prvý polčas skončil 1:0. V úvode druhého polčasu sa podarilo Vančurovcom vyrovnať zásluhou Davida Polťáka a keď sa tento hráč dokázal presadiť aj druhýkrát v 14. minúte, to ešte nevedel, že tento gól bude aj víťazný. Zápas sa teda skončil 1:2 pre Vančurovcov.

Prvý semifinálový zápas ktorého sa už nevedeli dočkať hráči zo ZŠ Ivana Krasku nám priniesol zápas medzi už spomínanými  Kraskovcami a Kubinovcami.  Kraskovci od začiatku začali s veľkým nátlakom, ale Kubinovci odolávali aj vďaka skvelému brankárovi Jakubovi Weisenpacherovi. Prvý polčas skončil 0:0 a všetci čakali kto bude prvý finalista. Druhý polčas mal rovnaký priebeh, držanie lopty a počet šancí, v tom boli jednoznačne lepší Kraskovci, ale vždy to skončilo na skvelých zákrokoch už spomínaného Jakuba. Rozhodca pískol do píšťalky a tak ukončil riadny hrací čas po ktorom nasledovali pokutové kopy. A keďže Kubinovci dokázali premeniť všetky tri pokusy a Kraskovci len dva, spoznali sme prvého finalistu po pokutových kopoch 2:3 pre Kubinovcov. Naozaj napínavé semifinále ako sa patrí.

V druhom semifinálovom zápase sa proti sebe postavili domáci  hráči zo ZŠ Kornela Mahra a hráči zo ZŠ Atómová. Víťaz základnej časti bol jasným favoritom, ale ako sme videli v prvom semifinálovom zápase nič nie je isté. Kornelovci boli lepší, ale opäť to konečné zakončenie nebolo ono. Naopak Atómovci betónovali a hrozili z brejkov. V prvom polčase sa za domácich dokázal presadiť len Tobias Daniel. Keď začiatkom druhého polčasu Atómovci vyrovnali zásluhou Alexa Myšáka vyzeralo to, že aj v druhom semifinále budeme svedkami pokutových kopov. Lenže Kornelovci nechceli nechať nič na náhodu a nakoniec pretavili svoj tlak do dvoch rýchlych gólov a dokázali zvíťaziť 3:1 a stali sa tak druhým finalistom.

Pred samotným finále nás čakal ešte boj o 3.miesto kde sa stretli Kraskovci vs. Atómovci. Kraskovci chceli odčiniť svoju prehru zo semifinále a hneď v úvode sa im to začalo dariť, keď sa presadil trikrát Alex Fehér. K nemu sa pridal spoluhráč Andrej Blažo a bolo 4:0 do polčasu. V druhom dejstve naštartovaný Alex pridal ďalšie tri góly na čo dokázal odpovedať v poslednej minúte iba Matej Gažo za Atómovcov a tak konečný výsledok 7:1 nám určil definitívneho víťaza tohto zápasu ako aj 3. miesto v tejto sezóne. Treba ešte spomenúť najlepšieho strelca po základnej časti ktorým sa stal Alex Fehér zo ZŠ Ivana Krasku, ktorý nastrieľal 17 gólov. Gratulujeme!!!

Do finále sa teda prebojovali domáci hráči zo ZŠ Kornela Mahra a hráči zo ZŠ Andreja Kubinu. Kubinovci dali do posledného zápasu tejto sezóny všetko a s taktikou dobrej obrany ktorej kryl chrbát skvelo chytajúci Jakub Weisenpacher mali Kornelovci veľké problémy.  Gól sme videli až v poslednej minúte prvého polčasu zásluhou Tobiasa Daniela. V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil, jasná taktika hostí udržať súpera čo najďalej od svojej brány a využiť brejky na strelenie gólu. Bohužiaľ faul v pokutovom území  v predposlednej minúte druhého polčasu po čom nasledoval pokutový kop a k tomu červená karta zmaril všetky plány hostí. Tobias Daniel sa nemýlil ani druhýkrát a poslal svojich do vedenia 2:0. V poslednej minúte sa podarilo domácim streliť ešte jeden gól a tak finálové stretnutie uzavreli výhrou 3:0 a stali sa tak majstrami TOP ligy Junior v Trnave k čomu im gratulujeme!!! Pre Kubinovcov ostalo v úvodzovkách len pekné druhé miesto, čo  ale vôbec nie je zlé. Taktiež gratulujeme!!!