Stará forma Lions je späť!

8.11.2018

Presilovka hrýzla, ale Atletico zaváhanie nepripustilo. Z Trnavy o TOP ligovom dianí podrobne informuje redaktor Marek Bajči.

Lions sa už rozbehlo a má formu ako z minulosti

Lions chce vyhrať "spodnú" šestku, o čom svedčia dve výhry a dominantný výkon proti Družbe. Ktorá síce na začiatku zápasu hrá dobre, ale predsa len sa prejavila hlavne kondícia. Lions, to sú mladší hráči, a to bolo rozhodujúce. Kombinácie v druhom polčase znamenali výsledok 7:2. Na pohľad jasný a herne celkom vyrovnaný bol zápasdo 40. minúty. Ale prevaha a kvalita hráčov ako Denis Duga, či Martin Ružarovský sa prejavila na malom hernom priestore, kde dokázali skvelo kombinovať. V bráne tradične podržal Rado Malý.

Legia preverila „štvorky z telesnej“ u Dynama

Legia sa stala pre súperov hlavne pre rozhovor Marcela Musila neobľúbeným tímom. A každý im chce ukázať, že "mali 4-ky z telesnej na základnej škole do 4. ročníka". Do cesty sa im postavilo Dynamo, ktoré je veľkým sklamaním. Ale je to aj odraz reality a veľkej obmeny kádra oproti minuloročnému druhému miestu. Legiu ťahajú "Spartakovci" Benovič a Csáno. V tomto zápase dali spolu päť gólov a hlavne pripravili hattrick pre hviezdu dňa Marcela Musila. Marcel odmietol ponuku z Bučian a venuje sa len futbalu a Legii. A tak to aj vyzeralo. Šláger sa v druhom polčase zmenil na futbalovú fiestu ako z Brazílie.

Ruská presilovka hrýzla Atletico

V utorok si do kalendára každý poznačil 20:00 Atleltico vs Ruská presilovka. Zápas mal aj solídnu návštevu. Veľkým spestrením trnavskej TOP ligy sú hlavne sereďskí fanúšikovia. Aj napriek prehre minulý týždeň prišli na šláger možno proti momentálne najlepšiemu mužstvu na Slovensku. To pred zápasom spomínalo na svoj výlet do Brazílie. Nové mikiny v žltej farbe boli len predzvesť výkonu "kanárikov". Prvý polčas bol ako z ríše snov: Ruská presilovka sa ujala vedenia. Atletico prebralo iniciatívu a zásluhou Kukučku, Dzíbelu, Brestovanského a návratilca Juhása, ktorý sa do futbalového diania od fotoaparátu vrátil po ôsmich mesiacoch, vyhrávalo 4:1. Avšak súper znížil na 3:4 a až do 30. minúty bol zápas herne vyrovnaný. Potom výsledok len naskakoval zásluhou najlepšieho strelca Dominika Ujlakyho, ktorý hrá po príchode z Prahy v životnej forme. Druhý polčas sa prejavili hosťujúci fanúšikovia ďalšou peknou pyroshow.

Young Blood vs. Forgáč

Young Blood v zápase proti Individuals Team Trnava malo obrovský problém s hosťujúcim brankárom Forgáčom. Prvý polčas predviedol minimálne desať zákrokov v situáciách, ktoré "smrdeli" gólom. Zápas sa lámal na konci a v závere mali viac snahy a futbalovej kvality hráči Young Blood. A hlavne Ondrej Hraška. Ondrej dal už desať gólov a futbalovo patrí k najlepším hráčom celej TOP ligy. Výkonmi a prístupom si pýta reprezentačnú pozvánku. V závere dal dva góly a rozhodol o tom, že jeho tím má po dvoch zápasoch na konte šesť bodov. Dal tiež signál Atleticu, že s ním treba počítať.

Ostrihoň stále ťahá Prengo

V zápase Prenga býva zvykom, že o jeho ofenzívu sa stará hlavne Tomáš Ostrihoň. A bolo tak aj v stredu v zápase proti Los Reyes de Oro, kde dal hattrick a ďalšie dva góly vypracoval. Zápas to bol skvelý. Akcie sa striedali na oboch stranách a v prospech Prenga ho rozhodla práve individuálna kvalita ostrostelca Ostrihoňa. Ten vo veľkom futbale momentálne oblieka dres Bieleho Kostola.

Prevaha, no bez gólov

Polená vyhrali 2:1 so Slaviou v zápase, v ktorom vyťažili z minima maximum a tešili sa z víťazstva po dvoch strelách do priestoru brány. Herne to bol zápas Dávida s Goliášom, ale vo futbale už dávno platí známe nedáš góly - nemôžeš chcieť vyhrať. Slavia hrala do plných a tento herný štýl jej zjavne nevyhovuje, pretože sa cez pozornú obranu nevedela presadiť. V zápase rozhodli brejky, ktoré Polená využili a tešili sa z troch bodov.